Jaki soundbar do TV? Ranking soundbarów

14-07-2020

Wybieranie sprzętu audio przez internet ma swoje zalety. Możemy w krótkim czasie poznać parametry i wygląd wielu urządzeń, poczytać o nich, porównać i w domowym zaciszu zastanowić się nad przyszłym zakupem. Ale czy to wystarczy? Z pewnością to trochę mało.

Nic nie zastąpi bezpośredniego doświadczenia. Szczególnie w przypadku sprzętu grającego, nasze uszy powinny mieć kluczowy wpływ na podejmowaną decyzję. W naszym sklepie przy Kruczej we Wrocławiu możliwy jest odsłuch i porównanie tychże produktów.

Jeśli poszukujesz dobrego audio i masz chęć nas odwiedzić – nie wahaj się ani chwili, drzwi naszego sklepu stoją otworem. Służymy radą w wyborze odpowiedniego sprzętu dla Ciebie. Odwiedź nas, najlepiej wcześniej zadzwoń, aby upewnić się, że danego dnia będziemy w stanie przygotować prezentację wybranego asortymentu.

Seans filmowy z listwą głośnikową

Zachęcając do odwiedzenia naszego sklepu, dokonania odsłuchu i rozmów na temat konkretnego modelu, przestawiamy kilka soundbarów, które mogą nadać nowy wymiar rodzinnym seansom filmowym.

Co to właściwie jest? Soundbar to najprostszy i najszybszy sposób na podrasowanie dźwięku Twojego telewizora. Innymi słowy – to listwa głośnikowa, która zwykle ma około metra szerokości i służy do ulepszenia dźwięku podczas oglądania telewizji bądź słuchania muzyki z urządzeń przenośnych. Najczęściej umieszczana jest na szafce rtv lub zawieszana bezpośrednio pod odbiornikiem tv. Najprostsze soundbary można nabyć już za kilkaset złotych. My jednak proponujemy bardziej zaawansowane opcje i technologie.

 

Renoma i jakość od JBL

Pierwszą z propozycji jest przedstawiciel kolejnej już generacji soundbarów amerykańskiej firmy JBL. To dopracowany produkt w każdym aspekcie. JBL Bar 5.1 Surround oferuje najnowsze standardy, takie jak obsługa sygnału 4K z HDR10 i Dolby Vision oraz zgodność z Chromecast i Apple AirPlay 2. To aż 510 W mocy z sześciu pełnozakresowych głośników i trzech wysokotonowych. Potężne uzupełnienie zestawu stanowi bezprzewodowy subwoofer z 10-calowym głośnikiem, generujący bas najwyższej próby.

 

JBL BAR 5.1 Surround

 

Inteligentny Harman Kardon Enchant 800

Soundbar Enchant 800 charakteryzuje klarowny i dynamiczny dźwięk nawet bez użycia głośnika niskotonowego. To urządzenie zoptymalizowane zarówno dla filmów, telewizji, gier i muzyki. Zastosowane rozwiązania zapewniają szerokie i bardzo realistyczne wrażenia słuchowe oraz czyste dialogi. Dzięki systemowi autokalibracji Multibeam uzyskamy pełny efekt dźwięku przestrzennego bez stosowania dodatkowych głośników. Dla fanów mocniejszego uderzenia, producent przewidział możliwość współpracy z opcjonalnym subwooferem aktywnym, który spotęguje wszystkie pozytywy soundbara, tworząc wspaniałe kino domowe. Z Enchantem ulubioną muzykę możemy oczywiście strumieniować poprzez Bluetooth oraz po połączeniu z lokalnym wifi dzięki ChromeCast.

 

Harman Kardon Enchant 800

 

Klipsch Bar 48

Dumnie prezentuje się również produkt Klipsch Bar 48. Na komplet składa się listwa oraz subwoofer aktywny, łączące się podczas pracy bez użycia przewodów. Soundbar wyposażony jest w wejście HDMI, optyczne i koaksjalne oraz możliwość bezprzewodowej transmisji Bluetooth, dzięki czemu możemy na kilka sposobów połączyć z nim zewnętrzne urządzenia.

Smaku dodaje możliwość dokupienia bezprzewodowych kolumieniek satelitarnych, z pomocą których można stworzyć przestrzeń znaną z klasycznych rozwiązań wielokanałowego kina domowego. Kupując Bar-48 otrzymasz dźwięk nacechowany brzmieniem kolumn Klipsch w subtelnej obudowie.

 

Klipsch Bar 48

 

Wyszukane wzornictwo Dali Katch One

Na koniec zostawiliśmy propozycje atrakcyjne również dla oka. Firmy Dali nie trzeba nikomu przedstawiać - fundamenty tej marki zbudowano poszukując idealnego, naturalnego dźwięku. Teraz zebrane doświadczenia wykorzystano przy projekcie Katch One stanowiącym soundbar o wyrafinowanym, skandynawskim wzornictwie i wysokiej jakości brzmienia. Urządzenie jest wyposażone w 10 głośników napędzanych wzmacniaczem klasy D o mocy 4x 50W, w tym 4 membrany pasywne odpowiedzialne za kontrolę basu.

Prócz jakości dźwięku, produkt charakteryzuje funkcjonalność - tryby pracy Focus i Wide optymalizują charakterystykę brzmienia dla filmów i ulubionej muzyki. Dali Katch One to odpowiedź na pragnienia właścicieli smukłych ekranów o mocnym, przejrzystym brzmieniu podanym w dyskretnym i perfekcyjnie zintegrowanym systemie audio.

 

Dali Katch One

 

Nietuzinkowy soundbar Definitive Technology

Definitive Technology Studio Slim to również ścisły szczyt naszego zestawienia – zarówno pod względem estetycznym, jak i dźwiękowym. Studio Slim stanowi 3.1-kanałowy system. Sama listwa posiada dedykowane kanały LCR (lewy, centralny, prawy) i zawiera siedem głośników: trzy jednocalowe wysokotonowe z aluminiową kopułką oraz cztery owalne, trzycalowe przetworniki. W celu podniesienia jakości i precyzji dźwięku każdy z nich zasilany jest oddzielnym, dedykowanym wzmacniaczem DSP z dodatkową regulacją mocy kanału centralnego.

Elektronika soundbara Studio Slim zapewnia wyjątkową łatwość obsługi dzięki zastosowanej technologii Chromecast, która prócz kontroli filmów i muzyki z aplikacji, pozwala uzyskiwać odpowiedzi za pomocą wyszukiwarki Google, planować spotkania, nawiązywać połączenia telefoniczne oraz sterować kompatybilnymi urządzeniami, również za pośrednictwem poleceń głosowych.

 

Definitive Technology Studio Slim

 

 

To garść informacji i sugestii mogących wpłynąć na Państwa wybór. W podjęciu ostatecznej decyzji z pewnością pomoże wizyta w naszym sklepie. Zapraszamy zatem na odsłuch.