Kolumny podłogowe Focal Chora 826

27-01-2020

Czy da się wyprodukować kolumny podłogowe, które będzie cechować wysoka jakość komponentów audio, olśniewające wzornictwo i przystępna cena? "Hmm, to niewykonalne" – tak odpowie niemal każdy z nas. Są jednak ludzie, którzy udowadniają, że niemożliwe nie istnieje. Złoty środek w tej kwestii znajduje francuska firma Focal, a rynek i konsumenci szukający kompromisu na linii cena/jakość doceniają jej starania.

 

Przez ostatnie 40 lat opracowuje i tworzy innowacyjne produkty Hi Fi w swoich warsztatach w Saint-Étienne, w celu uzyskania idealnej odpowiedzi na potrzeby odsłuchowe klientów. Pod koniec zeszłego roku - w ramach procesu ciągłego dążenia do doskonałości i ulepszania wcześniejszych perełek - producent wprowadził na rynek dumnego następcę cenionej gamy kolumn Chorus, nową linię Chora.

 

Dzisiaj bierzemy pod lupę zwieńczenie nowej serii – model Focal Chora 826. W naszym sklepie dwie sztuki tej muzycznej perły kupić możemy za niecałe 6 tysięcy złotych. To odpowiednia cena – biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie przetworniki użyte w tym modelu zaprojektowano i wyprodukowano we Francji, co wcale nie jest standardem w tej półce cenowej.

 

Olśnienie od pierwszego wejrzenia

Focal Chora 826 dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych – stylistyce jasnego drewna, ciemnego drewna oraz czerni z lśniącym frontem obudowy.

 

Ten elegancki, nowoczesny design, w połączeniu z pochyloną podstawą zastosowaną tu dla lepszego obrazowania dźwięku, sprawiają że Focal Chora 826 wygląda na o wiele droższą kolumnę, niż jest w istocie.

 

Urządzenie znakomicie nadaje się do dużych pomieszczeń zaaranżowanych w nowoczesnym stylu. Stanowi idealny punkt wejścia do świata Hi-Fi. To nowa generacja wysokiej jakości, a jednocześnie niedrogich kolumn głośnikowych, oferujących wyrafinowane wzornictwo oraz unikalne rozwiązania technologiczne.

 

Model wyposażono w przetworniki z membranami typu Slatefiber, które zapewniają głośnikom średnio- i niskotonowym perfekcyjne tłumienie.

 

Czym jest Slatefiber?

To nowy, wyjątkowy materiał konstrukcyjny przetworników - połączenie polimeru termoplastycznego i włókien węglowych pochodzących z recyklingu. Dzięki takiemu miksowi uzyskano lepsze tłumienie, sztywność i lekkość membrany, co przełożyło się na prawdziwe i bogate w detale wrażenia w odsłuchu Hi-Fi.

 

Poron i beryl - godne podziwu wnętrze

Nie tylko średnie i niskie tony są tu tworzone w kunsztowny i precyzyjny sposób. Głośnik wysokotonowy charakteryzuje się aluminiowo-magnezową odwróconą kopułką i zawieszeniem z materiału Poron. Wysoki dźwięk pochodzi bezpośrednio z berylu typu Uteryi, redukującego zniekształcenia o jedną trzecią w przedziale 2000 - 3000 Hz, czyli w zakresie wysokiej czułości usznej.

 

Przestrzenność i bardzo niska kierunkowość odwróconej kopuły pozwalają na uzyskanie jedwabistych tonów wysokich z dowolnego miejsca w pokoju odsłuchowym. Focal Chora 826 cechuje zrównoważona, a przy tym precyzyjna średnica i doskonale artykułowane doły. Kolumna oferuje dźwięk, wprowadzający w zdumienie wyczulonych na wszelkie detale audiofilów.

 

Dwudrożny system Bass Reflex z portem umieszczonym na przedniej ściance, czyni Focal Chora 826 bardzo uniwersalną i prostą w ustawieniu kolumną, a dzięki pochyleniu stojaka głośnika funkcja Time Alignment zapewnia scenę dźwiękową skoncentrowaną na słuchaczu.

 

Solidna propozycja od firmy z tradycją

Focal stale powiększa grono klientów zadowolonych ze swoich produktów. Doświadczenie w konstrukcji przetworników i innych podzespołów, a także całych zestawów audio znajduje potwierdzenie w tym, że firma ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym wyróżnień na niezwykle konkurencyjnym rynku japońskim.

 

Dlatego też uważamy, że następca cenionej gamy kolumn Chorus - nowa linia Chora i jej produkty w postaci modeli 826, 816, 806 to propozycja nie do odrzucenia dla osób szukających eleganckich kolumn z solidnymi komponentami za kilka tysięcy złotych.

 

Zakup nowych modeli kolumn to okazja na porządne doznania muzyczne i inwestycja w dobrą atmosferę domową.   Serię kolumn Focal Chora możesz przesłuchać, zobaczyć wszystkie trzy kolory wykończenia i kupić w naszym sklepie.